חדר סנוזלן למעון לילדים עם צרכים מיוחדים

הפרויקט של עמותת צ׳יימס ישראל צ׳יימס ישראל
בניית חדר סנוזלן במרכז חינוכי-טיפולי צ׳יימס אור - מודיעין מכבים רעות!! שיטת סנוזלן היא אחת השיטות המתקדמות ביותר כיום לטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים. בחדר סנוזלן משולבים אלמנטים שמגרים את כל החושים בצורה ייחודית, בעוד שהילד והמטפל מנותקים מן העולם החיצון ומוגנים על ידי קירות מרופדים. בזכות תרומה נדיבה זכינו להקים חדר סנוזלן במעון יום שיקומי "צ'יימס הולנד" לפעוטות בתל אביב והתוצאות הן דרמטיות מבחינת התפתחותם וקידום איכות חייהם של ילדים עם צרכים מיוחדים. אנחנו זקוקים כיום למימון להקמת חדר נוסף במעון יום שיקומי וגן לחינוך מיוחד לתינוקות, פעוטות וילדים עם צרכי מיוחדים "צ'יימס אור", מודיעין-מכבים-רעות.

תומכים בפרויקט

תודה על התרומה ועל האיכפתיות שלכם

₪0
0% מומן בהצלחה
0
תומכים
₪0
יעד:₪60,000
0
ימים נותרו

הסתיים

אוהב את הפרויקט? שתף עם חבריך!
בניית חדר סנוזלן במרכז צ׳יימס אור - מודיעין מכבים רעות

חדר סנוזלן הוא סביבה רב-חושית המאפשרת גרייה של כל החושים יחד באותו הזמן, כאשר כל אביזר בחדר מיועד לגרות לפחות חוש אחד: חוש הראיה לדוגמא מגורה על ידי טכנולוגיות אופטיות מתקדמות כגון סיבים אופטיים היוצרים משחקי אור וצבע, מקרן המאיר את החדר בצבעים ובצורות מתחלפות ועמודי בועות צבעונית אשר יוצרים מראה דינמי ומסקרן.


בנוסף לכך מצויד החדר גם באביזרים כמו כריות, מבוכים ומזרנים המפעילים את חוש שיווי המשקל של הילד. אביזרים אחרים פועלים על גריית חוש המישוש ומעוררים תחושות של רוך וחספוס, חום וקור, רטט וכדומה. בזכות הריפוד הלבן שמרפד את החדר נוצרת עבור הילדים סביבה רכה ומוגנת מסכנות. שיטת טיפול זאת מאפשרת לילדים תהליך למידה תוך שיפור הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות. שפע החוויות החושיות שהילדים חווים מסייעת להם להתפתח רגשית ומשפרת את איכות חייהם.


 מרכז חינוכי-טיפולי "צ'יימס אור":

של עמותת צ׳יימס ישראל

מעון-יום-שיקומי לתינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי- לגילאי חצי שנה עד 3 שנים. במעון משולבים מידי שנה תינוקות ופעוטות עם מגוון סיבות לאיחור ההתפתחותי כמו תסמונות גנטיות, פגות, שיתוק מוחין, אוטיזם, מחלות שונות ולעיתים עיכוב שסיבתו לא ידועה. לכל פעוט יש תכנית קידום אישית, הכוללת תרפיות וטיפולים פרא-רפואיים המותאמים לצרכי הפעוט ומכוונים למיצוי יכולותיו בכל התחומים.

בנוסף מופעלים במרכז גנים לחינוך מיוחד לגילאי 3 עד 6  המיועדים לילדים עם עיכוב/לקות התפתחותית בינונית עד קשה, בהם כלולים גם ילדים עם בעיות רפואיות, חלקן מורכבות ביותר. בגנים ניתנים כל התכנים התואמים את תכניות משרד החינוך, בנוסף על טיפולים ותרפיות העונים על צרכי הילדים. את הילדים מלווה צוות רב-מקצועי הכולל גננות/מורות לחינוך מיוחד, סייעות, צוות פרא-רפואי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת), עובדת סוציאלית, אחות מוסמכת, פסיכולוג ועוד.
רגעים מהפרויקט

נְגִישׁוּת

צבעים

סטיילינג קישורים

גודל טקסט